Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно и студено


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а локално ќе провејува и слаб снег. Утринската температура се движи од минус девет до минус два, а дневната ќе биде од минус два до четири степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено. Утринската температура се спушти до минус четири, а дневната ќе достигне до три степени.
XS
SM
MD
LG