Достапни линкови

Успешен тест на подморница на Украина


Тестот на првата и единствена подморница на Украина бил успешно завршен, се наведува во соопштението на министерството за одбрана на земјата. Подморницата Запорожје била изградена за време на Советскиот Сојуз и по нејзинато распаѓање Украина ја наследила и ja обновила во минатата година.
XS
SM
MD
LG