Достапни линкови

Посетата на нуклераните капацитети за Иран е знак на добра волја


Иранскиот министер за надворешни работи Рамин Мехманпараст изјави дека поканата до Русија, Кина и ЕУ, како и до некои арапски сојузници да ги посетат нуклеарните капацитети на Иран е знак на добра волја во однос на нивната соработка околу нуклераната програма на земјата. Според министерот средбата ќе се одржи пред состанокот на Иран со шесте светски сили во Истамбул, закажан за крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG