Достапни линкови

Убиени 9 милитанти во Таџикистан?


Безбедносните сили на Таџикистан денеска извршија операција во источниот дел на земјата, каде што избувнаа борбите со милитантите во септемви во минатата година. Тие извршиле напад на зграда во долината Рашт, каде што била засолнета група на милитанти. Во опреацијата наводно биле убиени 9 милитанти, кои биле поддржувачи на Аловудин Давлатов, кој е обвинет од таџикистанските власти за заседа на воен конвој, при која загинаа 28 лица.
XS
SM
MD
LG