Достапни линкови

Убиен градоначалник во Пакистан


Градоначалникот на најголемата пакистанска покраина Панџаб е убиен денеска во Ислабамад, соопшти полицијата. Салман Ташир бил застрелан од еден негов телохранител во близината на неговиот дом, а при престрелката биле повредени и пет лица. Полицијата го уапсила осомничениот за убиството на Ташир.
XS
SM
MD
LG