Достапни линкови

Експлозија во Кабул - 1 ранет, 3 лица повредени


Во експлозија во Кабул загина еден авганистански полицаец а беа ранети три цивили. Според полицијата, торба со екплозив била поставена во близина на мост. Засега не се знае кој бил цел на нападот.
XS
SM
MD
LG