Достапни линкови

Воени авиони носат помош во поплавените области во Австралија


Australia -- A street sign is seen partially covered by floodwaters near Rockhampton, 03Jan2010
Воените авиони на Австралија се вклучени во напорите да се обезбеди помош во храна во североисточниот дел на земјата кој е зафатен од поплави. Рок Хамптон, кој е дом за околу 80 000 луѓе, сега е опколен со спасувачки чамци. Дождовите предизвикаа излевање на поголемите реки во Квинсленд, а последици од поплавите има во области со големина колку Франција и Германија.
XS
SM
MD
LG