Достапни линкови

Во Египет зголемени мерки на безбедност


Копти ги оплакуваат загинатите роднини
Во Египет во сила е највисокото ниво на безбедност спроти коптскиот Божик кој следи по Новата година, кога во напад со бомба во црква беа убиени 21 лице, а 27 беа ранети. Засега никој не ја презеде одговорноста за овој напад. Коптите, христијанската заедница во Египет, го прославуваат Божик на 7-ми јануари.
XS
SM
MD
LG