Достапни линкови

Белгија: нов обид за формирање влада


Во Белгија лидерите на водечките партии денеска ќе имаат средба во уште еден обид за формирање влада. Со ова би се надминала најдолгата политичката криза во земјата започната по ланските јунски избори.
XS
SM
MD
LG