Достапни линкови

Кинескиот вицепремиер во посета на Шпанија


Потпретседателот на кинеската влада Ли Кечјанг во рамките на европската турнеја денеска ќе ја посети Шпанија. Во Мадрид тој ќе разговара со кралот Хуан Карлос и со премиерот Хозе Луис Запатеро.
XS
SM
MD
LG