Достапни линкови

Ахмети: Нема потреба од предвремени избори во Македонија


Aли Ахмети
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска изјави дека нема потреба од предвремени избори во Македонија бидејќи граѓаните се соочуваат со поважни проблеми и најважно е да се реши спорот со Грција околу името на земјава. Тој додаде дека одржувањето на предвремени избори ќе предизвика губење време за една и пол година, за реализација на некои економски проекти кои веќе се започнати или се во фаза на инвестиции.
XS
SM
MD
LG