Достапни линкови

Египет стравува од нови напади


Египет ги зголемува безбедносните мерки пред прославата на православниот Божиќ по бомбашкиот нападот на црквата при што загинаа 21 лице, а 27 беа ранети. Полицијата го зголеми надзорот на аеродромите и пристаништата. Коптите во Египет го слават Божиќ на 7-ми јануари. За сега никој не презема одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG