Достапни линкови

Реџепи:Проблемот со северниот дел на Косово нема да се решава со Белград


Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи денеска изјави дека северниот дел на Косово каде што дел од населението е српско, нема да биде тема на дијалогот меѓу Белград и Приштина. Тој додаде тоа е внатрешна работа на Косово и тоа прашање не може да биде решено со Србија.
XS
SM
MD
LG