Достапни линкови

Нимиц ќе се сретне со Јолевски и Василакис на 27 јануари


Македонското министертво за надворешни работи соопшти дека посредникот на ОН во разговорите меѓу Македонија и Грција за спорот за името Метју Нимиц на 27 јануари во Њујорк ќе се сретне со претставниците на двете земји Зоран Јолевски и Адамантиос Василакис.Претходно претседателот Ѓорге Иванов во саботата изјави дека очекува од Нимиц да го динамизира процесот и конечно да се најде решение за проблемот.
XS
SM
MD
LG