Достапни линкови

Во Полска избувнале 783 пожари по Нова Година


Полска - пожари
Најмалку 16 луѓе загинале во пожари во Полска за време на новогодишниот викенд, соопштија противпожарните служби. За викендот избувнале вкупно 783 пожари при кои 60 луѓе се повредени. Во соопштението е наведено дека ова е еден од најтрагичните празнични викенди во последниве неколку години и дека најчести причини за пожарите е непочитувањето на основните безбедносни правила во поставувањето на грејните тела или несреќно фрлени пиротехнички средства.
XS
SM
MD
LG