Достапни линкови

Косово: еден загинат и двајца повредени


Едно лице загинало, а две други биле потешко повредени во вооружен судир во централниот косовски град Малишево, соопшти денеска косовската полиција.
Инцидентот се случил во саботата вечер во еден ресторан. Повредените биле пренесени во болница во Приштина. Косовската полиција соопшти дека по конфликтот се уапсени седум лица, додека осум се во бегство.
XS
SM
MD
LG