Достапни линкови

Египет: сослушување за напад врз црква


Во Египет денеска ќе бидат сослушани седуммина осомничени за поврзаност со бомбашкиот напад врз црква на египетските христијани, копти, на Нова Година во Александрија. Нападот во кој загинаа 21 лице беше последен во серијата напади врз христијаните во Египет. Властите соопштија дека имале индиции оти зад нив стоеле странски елементи.
XS
SM
MD
LG