Достапни линкови

Временска прогноза-облажно со вржени од снег


Времето денеска ќе биде претежно облачно пособено во утринските часови кога ќе има локални врнежи од снег, а на југ од дожд и снег. Кон крајот на денот облачноста ќе се намалува. Најниската утринската температура во Македонија ќе биде од минус четири до два, а највисоката дневна од два до четири степени Целзиусови. Во Скопјe утринската температура ќе се спушти до минус еден а дневната ќе достигне до еден степен.
XS
SM
MD
LG