Достапни линкови

Соборени беспилотни летала во Иран


Иранскиот Генерал Амир Али Хајздех изјави дека денеска се соборени две беспилотни летала кои ги прекршиле правилата за летање во иранскиот воздушен простор. Повеќе детали за локацијата каде се соборени беспилотните авиони не е соопштено. Тој додаде дека авионите се „шпионски3 и дека ова е прва пат да соопштат ваква информација.
XS
SM
MD
LG