Достапни линкови

Земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер во Грција


Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Грција.
Епицентарот на земјотресот се наоѓал на 265 километри јужно од островот Родос. Нема информации за жртви и причинета материјална штета.
XS
SM
MD
LG