Достапни линкови

Пежото на Ахмадинеџад вреди милион долари


Автомобилот на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад кој е ставен на аукција за добротворни цели доби понуда од милион долари. Пежото произведено во 1977 година е понудено за аукција која треба да се оддржи во февруари. Шефот на иранската организација за социјални работи Ахмад Есфанди изјави дека понудувачот доаѓа од арпска земја и сака белиот олдтајмер на Ахмадинеџад да го додаде во својата приватна колекција. Аукцијата е организана за финансирање на станбен прокет за малди и лица со посебни потреби.
XS
SM
MD
LG