Достапни линкови

Претседателот Иванов во посета на припадниците на АРМ


Macedonia - Macedonian honor guard and Macedonian President Gjorge Ivanov welcoming the Romanian President Traian Basescu at official visit to Macedonia - 27May2010
Претседателот на Република Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Ѓорге Иванов, денеска ги посетува припадниците на АРМ Скопје.
За време на посетата, Претседателот Иванов е придружуван од Началникот на ГШ на АРМ генерал-потполковник Мирослав Стојановски, при што тој на припадниците на АРМ им ја честита Новата 2011 година, а предвидено е со нив да има и заеднички ручек.
XS
SM
MD
LG