Достапни линкови

Унгарија стана преседавач на ЕУ во следните 6 месеци


Унгарија од денеска и официјално е земја преседавач на Европската Унија.
Букурешт ке преседава во следниве 6 месеци, а меѓу приоритетите на земјата е европската интеграција на Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG