Достапни линкови

Наполитано во Авганистан


Шефот на американскиот оддел за домашна безбедност Џенет Наполитано пристигна денеска во тридневна посета на Авганистан. Покрај разговорите со авганситанските власти, таа Новата година ќе ја пречека со дел од американските војници кои се распоредени во таа земја. По Авганистан, Наполитано ќе престојува во Катар, Израел и Белгија.
XS
SM
MD
LG