Достапни линкови

На Хаити од колера починале над 3300 луѓе


Властите на Хаити соопштија дека бројот на починатите од колера изнесува над 3300, додека околу 149 илјади биле заразени со оваа болест која се појави во таа земја пред 10 недели. Хаити во јануари годинава беше погоден од катастрофален земјотрес во кој загинаа над 250 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG