Достапни линкови

Ирак: бомбашки напади врз домови на христијани


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека милитанти извеле неколку бомбашки напади врз домови на христијани во Багдад при што двајца загинале, а 16 други биле повредени. Ова се најновите во серијата напади врз малцинското христијанско население во Ирак во изминативе два месеца.
XS
SM
MD
LG