Достапни линкови

Лидерите на Ал каеда се под притисок, вели Обама


U.S. - U.S. President Barack Obama holds a news conference at the Eisenhower Executive Office Building, Washington, DC, 08Dec2010
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека лидерите на терористичката Ал – каеда се под поголем притисок од било кога и се кријат во граничниот регион меѓу Авганистан и Пакистан. Обама ја даде изјавата во рамките на своето обраќање по повод едногодишната комеморација на смртта на седум оперативци на ЦИА, кои загинаа во напад на американска база во Авганистан. Седуммината го покажале значењето на честа, рече американскиот претседател.
XS
SM
MD
LG