Достапни линкови

Задржани во притвор осомничените за тероризам во Данска


Данскиот суд донесе одлука да задржи во притвор тројца од четворицата уапсени за планирање терористички напад врз весникот кој ги објави карикатурите на пророкот Мухамед. Еден од осомничените е ослободен поради недостик на докази.
XS
SM
MD
LG