Достапни линкови

САД се загрижени за селективната правда во Украина


Соединетите американски држави денеска изразија загриженост поради селективната правда и “политички мотивираните случаи “ во Украина. Поранешната премиерка Јулија Тимошенко е обвинета за злоупотреба на службена должност и забрането и е да ја напушти земјата. Во последниве неколку месеци се уапсени неколку членови од нејзиниот поранешен кабинет, вклучувајќи го и поранешниот министер за внатрешни работи Виктор Лутшенко.
XS
SM
MD
LG