Достапни линкови

Пред грчка амбасада во Аргентина експлодира бомба


Аргентинската полиција соопшти дека денеска експлодира бомба пред грчката амбасада во Буенос Ариес. Во соопштението е наведено дека нема ранети, а причинета е материјална штета.
Минатата недела експлодираа две бомби во швајцарската и чилеанската амбасада во Рим, при што беа повредени две лица.
XS
SM
MD
LG