Достапни линкови

Во 2010-та убиени 57-мина новинари


Според организацијата Репортери без граници, во 2010-та биле убиени 57-мина новинари, што е за 25 насто помалку од лани. Во денеска објавениот извештај се наведува дека убиствата на новинари и натаму се најчести во Авганистан, Колумија, Ирак, Пакистан и Русија.
XS
SM
MD
LG