Достапни линкови

Пакистанската армија убила 20-тина милитанти


Пакистанската армија со хеликоптери нападнала позиции на милитанти, при што убила најмалку 20 екстремисти. Интервенцијата се случила во областа Курам, во близина на границата со Авганистан, по добиени информации дека таму се собираат бунтовници.
XS
SM
MD
LG