Достапни линкови

Моше Кацав прогласен виновен за силување


Израелскиот суд денеска го прогласи за виновен за силување поранешниот претседател Моше Кацав, кој сега се соочува со најмалку 4-годишна казна затвор. Четири ипол години траеше судскиот процес против Кацав, кој негираше дека извршил силување.
XS
SM
MD
LG