Достапни линкови

САД и се одмаздија на Венецуела


САД ја прекинаа визата на венецуелскиот амбасадор во земјата, како знак на одмаза, бидејќи Венецуела не го прифати назначувањето на новиот американски амбасадор Лери Палмер. По таквиот чекор, Бернардо Алварез Херера беше принуден да ги напушти САД. Според Стејт Департментот земјата ги презела потребните мерки по потегот на Венецуела.
XS
SM
MD
LG