Достапни линкови

Иран ќе произведе бомба за 3 години?


Изрелскиот министер Афарис Моше Џалон изјави дека иранската нуклерна програма се соочила со серија на технолошки предизвици и тешкотии и оти најверојатно за три години земјата ќе успее да произведе бомба. Џалон коментираше на израелското радио откако пред месец дена иранските власти соопштија дека центрифугите кои се користеле за збогатување ураниум биле саботирани.
XS
SM
MD
LG