Достапни линкови

Сомнителниот пакет пристигна во американската амбасада во Ватикан


Италијанските полицајци по експлозијата во чилеанската амбасада
Бомбашки експерти биле испратени за испитаат сомнителен пакет пронајден во американската амбасада во Ватикан. Претходно минатата недела експлодираа две бомби во швајцарската и чиленската амбасада во Рим, при што беа ранети две лица, а пакет со експлозив беше пронајден и деактивиран во грчката амбасада. Италијанска анархистичка организација ја презеде одговорност за минатонеделните експлозии во амбасадите.
XS
SM
MD
LG