Достапни линкови

Уапсени 4 лица осомничени за тероризам во Данска


Разузнавачката служба на Данска соопшти дека уапсила четворица осомничени за планирање терористички напад врз весникот кој ги објави карикатурите на пророкот Мухамед. Во соопштението е наведено дека тројца од нив биле државјани на Шведска и се опишани како исламистички милитанти. Истрагата е спроведена со помош на шведската полиција.
XS
SM
MD
LG