Достапни линкови

Уапсен осомничен за воени злостортва во Шведска


Шведската полиција соопшти дека уапсила маж што е осомничен за воени злсоторттва извршени во период 1992-95 година во босанската војна. По него е рапишана меѓународна потерница од БиХ во која е опишан како 40 годишен босански државјанин. Во 2008-мата шведската полиција формира единица за истражување и потрага по воени злосторници.
XS
SM
MD
LG