Достапни линкови

Палестинците ќе бараат поддршка од ОН


Палестинските власти соопштија дека ќе бараат од Советот на Безбедноста на Обединетите Нации во наредниве неколку дена да ја осуди изралеската изградба на еврејски населби на Западен Брег и Ерусалим. Шефот на преговарачкиот тим Саеб Ерект изјави дека набрзо по Нова Година палестинските сојузници ќе презентираат резолуција со која треба да се декларира дека изградбата на изрелските населби е незаконско и дека мора да биде стопирано
XS
SM
MD
LG