Достапни линкови

Вељановски: 2011 може да биде пресвртна година


Претседателот на Собрание Трајко Вељановски изјави дека наредната година може да биде пресвртна година за Македонија на евроатлански план. Тој додаде дека 2011-та ќе биде предизборна година па очекува зголемена политичка борба. Вељановски од годинава што изминува истакна дека имало моменти кога биле разгорени парламентраните емоции но, како што вели, кај пратениците постоело виско ниво на присебност.
XS
SM
MD
LG