Достапни линкови

Бомбашки напад врз полициска станица во Мосул


Ирак - фото од експлозијата во Рамади на 27 декември кога загинаа 8 лица
Ирачката полиција соопшти дека двајца бомбаши самоубијци нападнале полициска станица во Мосул при што загинал и полициски командант.
Според неименувани полициски извори, при нападот бил убиен и трет бомбаш додека се приближувал до станицата.
Засега никој не ја превзеде одговорноста за нападот во Мосул.
XS
SM
MD
LG