Достапни линкови

Се урна руски воен авион, 12 загинати


Руски воен транспортен авион од типот Антонов се урнал синоќа јужно од Москва, при што загинале 12 членови на екипажот. Според министерството за одбрана, авионот летал на релација Воронеж- Твер, кога исчезнал од радарите. Засега нема информации за причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG