Достапни линкови

Реконструираната хрватска влада пред Саборот


Јадранка Косор
Хрватскиот Сабор денеска на вонредна седница ќе решава за предлогот за реконструкција на владата. Премиерката Јадранка Косор предлага нови министри за финансии, одбрана, градежништво и за култура, како и воведување на потпретседател за инвестиции. Четворицата министри кои досега ги водеа овие ресори ќе се вратат во пратеничките клупи.
XS
SM
MD
LG