Достапни линкови

Уапсен поранешен член на „Чакали“ во Црна Гора


Српското обвинителство за воени злосторства соопшти денеска дека црногорската полиција го уапсила поранешниот член на српската паравоена формација „Чакали“ Милојко Николиќ кој е осомничен за воени злосторства против цивили во косовскиот конфликт Србија очекува Николиќ да биде екстрадиран врз основа на спогодбата за взаемна екстрадиција, која Белград и Подгорица ја потпишаа на 29 октомври годинава.
Во Германија минатата недела беше уапсен еден од главните обвинети во врска со настаните во селото Чушка, Зоран Обрадовиќ, а се уште се трага по уште 15 осомничени за кои се верува дека се во странство.
XS
SM
MD
LG