Достапни линкови

Македонските дипломати на средба со државниот врв


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски утре ќе се стретне со шефовите на дипломатско - конзуларни претставништва на Македонија Во соопштението од министертвото е наведено дека на состанокот ќе разговараат за процесот на евроатланската интеграција на земјава и за активностите во Советот на Европа, ОБСЕ и Обединетите Нации.Тие треба утре да се сретнат и со претседателот на Ѓорге Иванов и премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG