Достапни линкови

Радикална муслиманска група презема одговорност за нападите во Нигерија


Радикална муслиманска група Боко Харам ја презеде одговорноста за серијата бомбашки напади во Нигерија при кои загинаа 36 луѓе. Групата го објави ова соопштение на својата интернет страница. Бомбашките напади беа извршени за време на Божиќ, при што е запалена и една црква
XS
SM
MD
LG