Достапни линкови

Најмалку 8 луѓе загинале во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека загинале најмалку 8 лица при двата денешни напада во Северен Вазиристан, извршени најверојатно од американско беспилотно летало. Властите се уште не утврдиле дали загинатите се цивили или милитанти. Областа на границата меѓу Авганистан и Пакистан се смета за главно засолниште на Tалибанците и на припадниците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG