Достапни линкови

Москва ги отфрла западните критики


Руското министерство за надворешни работи оцени дека западните критики на вчерашната судска одлука за поранешниот шеф на руската нафтена компанија Јукос Михаил Ходорковски претставуваат неприфалитв обид за да се влијае врз пресудата на судот. Соединетите држави ги предводат критиките во светот на одлуката на судот во Москва со која Ходорковски уште еднаш е прогласен за виновен и му се заканува казна затвор од шест до 14 години.
XS
SM
MD
LG