Достапни линкови

Зимска бура предизвика хаос во САД и Русија


Над 7 илјади летови биле откажани откако во источниот брег на Соединетите држави вчера паднале над 60 сантиметри снег. Зимската бура била проследена со ветрови чија брзина достигнувала до 130 километри на час. Од друга страна руските медиуми јавуваат дека зимските врменски услови биле причина за откажувањето на летовите на најголемиот аеродром во Москва Домодедово. Во минатата недела, поради снегот имаше откажувања летови и на многу европски аеродроми.
XS
SM
MD
LG