Достапни линкови

Ахмети: Досиејата за лидерите на УЧК, фабрикувани


Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети на синоќешната средба со граѓаните во Гостивар изјави дека делата на лидерите на УЧК не можат да бидат оцрнети со, како што оцени, фабрикувани досијеа. Зборувајќи за спорот со името на државата, Ахмети рече дека во владејачката коалиција има позитивна атмосфера околу решавање на проблемот.
XS
SM
MD
LG